Základná škola s materskou školou, Nová 525, Koš

Profil školy

Základná škola s materskou školou v Koši je plnoorganizovanou školou s právnou subjektivitou. Našim zriaďovateľom je obec Koš, ktorá zriadila túto školu ako svoju rozpočtovú organizáciu v roku 2002. Škola poskytuje úplné základné vzdelanie. Pre žiakov je zabezpečený plynulý prechod od predprimárneho vzdelávania  cez primárne vzdelávanie končiace nižším sekundárnym vzdelaním.

Vzdelávanie sa uskutočňuje v priestoroch materskej a základnej školy, ktoré sú vedľa seba, preto žiaci od predprimárneho vzdelávania môžu absolvovať plynulý prechod v rámci jednotlivých stupňov základného vzdelania  bez zbytočných stresov. Počnúc predprimárnym vzdelávaním sa absolútne môžu stotožniť so školským priestorom.

ZŠ s MŠ v Koši je všeobecne zameraná na poskytovanie kvalitného výchovno- vzdelávacieho procesu vo všetkých smeroch. Od 1. ročníka majú žiaci možnosť pracovať s výpočtovou technikou a všetky triedy zavádzajú do výchovno-vzdelávacieho procesu alternatívne prvky. Na druhom stupni na základe školskej reformy s cieľom podporiť komunikatívne zručnosti sme posilnili predmety cudzí jazyk, matematika a informatika. Od 5. ročníka poskytujeme vzdelávanie žiakom z tried obcí, ktoré spádovo patria do nášho školského obvodu (Koš, Sebedražie, Cígeľ). Našim zámerom je zvyšovať kvalitu vzdelávania, našou filozofiou je byť otvorenou školou pre všetky deti, aj deti s telesným postihom. Dlhodobo preto realizujeme integráciu týchto detí v našej škole. Našim cieľom je zlepšiť úroveň vzdelávania využitím IKT technológií vo vyučovacom procese a zrealizovaním projektu „Premena tradičnej školy na modernú“.